Skip to main content

Owner

MARSAN KEVIN M

Co-owner: DBA MARSAN HARDWOOD FLOORS

Mailing: Gaylordsville, CT

Filter map by this owner

Parcels

3

Total assessed value

$702.1K

Total acreage

11.72 ac

Absentee parcels

2 of 3

Parcels

AddressAcresValue
7 HEBERT DRMap 91 · Lot 18 · Unit 2 · 10110.27$356,090
181 SO KENT RDMap 91 · Lot 9 · 1011$207,340
2 HEBERT DRMap 91 · Lot 24 · 3200.45$138,670

Recent recorded sales

  • 7 HEBERT DR

    Apr 28, 2000 · MARSAN KEVIN M

    $130,800
  • 2 HEBERT DR

    Jun 4, 1999 · MARSAN KEVIN M

    $38,000
  • 2 HEBERT DR

    May 18, 1979 · LIBERTY ENGINEERING INC

    $53,500