Skip to main content

Parcel · Map 58 · Lot 73

24 SADDLE RIDGE RD

Owner: NOCERA, ANTHONY D + NICOLE C

Assessed value

$389,550

$290,500 bldg

Acreage

3.14 ac

$124,061 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 27, 2020

    NOCERA, ANTHONY D + NICOLE C

    Bk/Pg 1198/1106

  2. Jul 5, 2016

    NOCERA ANTHONY D + MADORRAN NICOLE C

    Bk/Pg 1130/0529

    $378,000
  3. Oct 8, 2009

    IANNOTTI RALPH D + GEORGANN

    Bk/Pg 0996/0316

  4. Mar 13, 1985

    IANNOTTI RALPH D + GEORGANN

    Bk/Pg 0325/0759

More on Saddle Ridge Rd

View source assessor card