Skip to main content

Parcel · Map 58 · Lot 89

9A WESTERN VIEW RD

Owner: WILLIAMS MATHEW

Assessed value

$443,450

$292,460 bldg

Acreage

4.74 ac

$93,555 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Mar 13, 2024

    WILLIAMS MATHEW

    Bk/Pg 1271/346

    $352,825
  2. Nov 20, 2007

    WILLIAMS MATHEW + SARA

    Bk/Pg 0953/0011

    $630,000
  3. Oct 6, 1986

    MARK PATRICIA

    Bk/Pg 0356/0561

View source assessor card