Assessed value
$320,180
$235,690 bldg
Acreage
1.1 ac
$291,073 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Dec 20, 2012
— HILL JAMES A + MARION E
Bk/Pg 1065/0823
Apr 30, 1990
— HILL MARION E
Bk/Pg 0421/0039
Assessed value
$320,180
$235,690 bldg
Acreage
1.1 ac
$291,073 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
New Milford, CT
Dec 20, 2012
— HILL JAMES A + MARION E
Bk/Pg 1065/0823
Apr 30, 1990
— HILL MARION E
Bk/Pg 0421/0039