Skip to main content

Parcel · Map 58 · Lot 114

1 MARE LN

Owner: HOLDERBACH GLENN C + CARA L

Assessed value

$276,710

$203,280 bldg

Acreage

1.02 ac

$271,284 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Feb 17, 2015

    HOLDERBACH GLENN C + CARA L

    Bk/Pg 1106/0906

  2. Nov 19, 2009

    HOLDERBACH GLENN C

    Bk/Pg 0998/0624

  3. Jun 29, 1984

    HOLDERBACH GLENN + CARA

    Bk/Pg 0317/0986

    $92,000

More on Mare Ln

View source assessor card