Skip to main content

Parcel · Map 59 · Lot 5 · Unit 7B

4 MEAD LN

Owner: HARBERT JASON W

Assessed value

$326,690

$254,380 bldg

Acreage

3.18 ac

$102,733 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jan 20, 2015

    HARBERT JASON W

    Bk/Pg 1105/0874

  2. Oct 1, 2014

    HARBERT JASON W

    Bk/Pg 1101/0416

  3. Aug 24, 2006

    HARBERT JASON W G + KIMBERLY R

    Bk/Pg 0911/0577

    $370,000
  4. Jun 25, 1998

    BUTTS BRIAN E

    Bk/Pg 0585/0495

    $33,000
  5. Nov 13, 1986

    MEAD JAMES R + ANNE

    Bk/Pg 0358/0801

    $76,000

More on Mead Ln

View source assessor card
4 MEAD LN — New Milford Land Records