Assessed value
$57,260
Acreage
5.58 ac
$10,262 / ac
Land use
980
R80/40
Year built
—
Owner mailing
PO BOX 821 KENT, CT 06757
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Aug 25, 2020
— NORTHWEST CONNECTICUT LAND CONSERVANCY INC
Bk/Pg 1200/822
May 21, 2007
— NORTHWEST CONNECTICUT LAND CONSERVANCY INC
Bk/Pg 0938/0428
Dec 29, 1995
— WEANTINOGE HERITAGE INC
Bk/Pg 0528/0027
Dec 29, 1995
— WALKER ROBERT
Bk/Pg 0528/0025
Feb 2, 1989
— CYPRESS CORPORATION
Bk/Pg 0403/0183
More on Aspetuck Pines Dr
2 ASPETUCK PINES DR
$382,060 · 1.47 ac
8 ASPETUCK PINES DR
$305,760 · 0.91 ac
9 ASPETUCK PINES DR
$320,530 · 0.83 ac
15 ASPETUCK PINES DR
$243,600 · 0.63 ac
16 ASPETUCK PINES DR
$232,960 · 0.93 ac
19 ASPETUCK PINES DR
$245,560 · 0.63 ac
20 ASPETUCK PINES DR
$263,550 · 0.73 ac
21 ASPETUCK PINES DR
$324,800 · 1.18 ac