Skip to main content

Parcel · Map 63 · Lot 97

5 MT TOM RD

Owner: HIRSCHBERG WILLIAM E REVOCABLE TRUST

Assessed value

$359,450

$233,730 bldg

Acreage

9.62 ac

$37,365 / ac

Land use

101

R80/40

Year built

Owner mailing

5 MT TOM RD NEW MILFORD, CT 06776

Recorded sales

  1. Feb 13, 2026

    HIRSCHBERG WILLIAM E REVOCABLE TRUST

    Bk/Pg 1299/360

  2. Mar 11, 1983

    HIRSCHBERG WILLIAM E + POLLY T

    Bk/Pg 0304/0228

    $142,000

More on Mt Tom Rd

View source assessor card