Assessed value
$5,040
Acreage
3 ac
$1,680 / ac
Land use
100
R60
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Sep 23, 2012
— BRANSFIELD JAMES EST OF
Bk/Pg 0474/0293
Dec 9, 1997
— BRANSFIELD JAMES
Bk/Pg 0570/0656
Jun 22, 1993
— BRANSFIELD JAMES + MARY
Bk/Pg 0474/0293
Jun 26, 1991
— BELCHER FRANCES K
Bk/Pg 0438/0802
More on Walker Brook Rd
60 WALKER BROOK RD
$435,330 · 6.11 ac
105 WALKER BROOK RD
$1,200,470 · 31.7 ac · Built 1950
250 WALKER BROOK RD
$317,590 · 2.86 ac
265 WALKER BROOK RD
$429,380 · 10.62 ac
269 WALKER BROOK RD
$454,790 · 15.1 ac
286 WALKER BROOK RD
$297,360 · 2.76 ac
323 WALKER BROOK RD
$159,600 · 0.91 ac · Built 1991
WALKER BROOK RD
$2,100 · 0.25 ac