Assessed value
$396,130
$304,430 bldg
Acreage
1.2 ac
$330,108 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
Gaylordsville, CT
Recorded sales
Aug 23, 2004
— GREINER CHARLES R JR + JENNIFER L
Bk/Pg 0828/0097
Dec 28, 2000
— LEONARD DOUGLAS J + DIANE B
Bk/Pg 0652/0187
Aug 2, 1999
— BANDY RODNEY W + MELISSA D
Bk/Pg 0616/0054
Jan 3, 1986
— PANEK RICHARD J + SHARON A
Bk/Pg 0338/0775
More on Colonial Ridge Dr
1 COLONIAL RIDGE DR
$401,240 · 1.66 ac
4 COLONIAL RIDGE DR
$364,490 · 1.74 ac
9 COLONIAL RIDGE DR
$386,180 · 1.24 ac
11 COLONIAL RIDGE DR
$463,120 · 1.83 ac
14 COLONIAL RIDGE DR
$366,510 · 0.93 ac
15 COLONIAL RIDGE DR
$445,830 · 2.65 ac
16 COLONIAL RIDGE DR
$390,250 · 0.92 ac
18 COLONIAL RIDGE DR
$411,320 · 1.36 ac