Skip to main content

Parcel · Map 68 · Block 2 · Lot 3

42 GAYLORD RD

Owner: ESNER WALKER; MORSE JENNY

Assessed value

$328,790

$249,690 bldg

Acreage

2.07 ac

$158,836 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. Mar 11, 2022

    ESNER WALKER

    Bk/Pg 1241/122

    $485,000
  2. Mar 26, 2018

    STEFANATOS PANAGIOTIS

    Bk/Pg 1160/0231

  3. Feb 1, 2018

    STEFANATOS PANAGIOTIS

    Bk/Pg 1158/0362

    $242,000
  4. Feb 1, 2018

    BUOY JEAN L EST OF

    Bk/Pg 1158/0361

  5. Nov 17, 2017

    BUOY JEAN L EST OF

    Bk/Pg 1155/0581

More on Gaylord Rd

View source assessor card