Skip to main content

Parcel · Map 68 · Block 2 · Lot 4

41 GAYLORD RD

Owner: MUNSON DYLLAN G

Assessed value

$310,170

$223,090 bldg

Acreage

1.74 ac

$178,259 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. Aug 18, 2022

    MUNSON DYLLAN G

    Bk/Pg 1249/660

    $350,000
  2. Dec 14, 2018

    CASS FRED + CAMPBELL MARYANN

    Bk/Pg 1172/0315

    $145,000
  3. Aug 28, 2018

    GAMMON OLGA L

    Bk/Pg 1167/0454

  4. Apr 16, 1969

    GAMMON OLGA L

    Bk/Pg 0192/0277

More on Gaylord Rd

View source assessor card
41 GAYLORD RD — New Milford Land Records