Skip to main content

Parcel · Map 68 · Block 2 · Lot 28

627 KENT RD

Owner: JARA ANGEL RAFAEL PORTILLA; MONTESDEOCA-RODRIGUEZ MARTHA Y

Assessed value

$264,040

$199,990 bldg

Acreage

1.03 ac

$256,350 / ac

Land use

101

R40

Year built

2025

672 sqft

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Building

Building photograph for 627 KENT RD
Style
Mobile Home
Year built
2025
Living area
672 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding

Recorded sales

  1. Jun 12, 2023

    JARA ANGEL RAFAEL PORTILLA

    Bk/Pg 1261/569

    $375,000
  2. Jul 19, 1996

    MONTCHAL KAREN E

    Bk/Pg 0541/0027

    $152,750
  3. May 24, 1993

    LARSON JEFFREY A & LYNDA LEE

    Bk/Pg 0472/0379

  4. Jul 28, 1981

    LARSON JEFFREY A

    Bk/Pg 0290/0934

More on Kent Rd

View source assessor card