Skip to main content

Parcel · Map 68 · Block 2 · Lot 44

57 GAYLORD RD

Owner: BOSSERS GEORGE W + KATHLEEN A

Assessed value

$461,720

$354,760 bldg

Acreage

5.5 ac

$83,949 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. Jun 16, 2005

    BOSSERS GEORGE W + KATHLEEN A

    Bk/Pg 0863/0050

  2. Jul 7, 1977

    BOSSERS GEORGE W + KATHLEEN A

    Bk/Pg 0255/0868

More on Gaylord Rd

View source assessor card
57 GAYLORD RD — New Milford Land Records