Skip to main content

Parcel · Map 69 · Lot 5

RIVER RD

Owner: JOHNSON WILLIAM + KELLY 50%; MAYNARD-EK MICHELLE 50%

Assessed value

$6,010

Acreage

10.54 ac

$570 / ac

Land use

715

R40/R80

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. Apr 26, 2022

    JOHNSON WILLIAM + KELLY 50%

    Bk/Pg 1243/601

  2. Jun 29, 2018

    EK CURTIS C + MAYNARD-EK MICHELE C

    Bk/Pg 1164/0792

  3. Jun 26, 2017

    EK CURTIS C + MAYNARD-EK MICHELE C

    Bk/Pg 1148/0547

  4. Oct 2, 2014

    EK CURTIS

    Bk/Pg 1101/0471

    $1,000
  5. Sep 1, 1970

    JONATHAN ALEY COMPANY +

    Bk/Pg 0201/0121

More on River Rd

View source assessor card
RIVER RD — New Milford Land Records