Skip to main content

Parcel · Map 72 · Lot 45

11 UPLAND RD

Owner: PINTER ANDREW J

Assessed value

$274,050

$200,620 bldg

Acreage

1.47 ac

$186,429 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 13, 2018

    PINTER ANDREW J

    Bk/Pg 1166/0694

    $200,000
  2. Aug 13, 2018

    DAVIS FAMILY TRUST

    Bk/Pg 1166/0691

  3. Aug 13, 2018

    BICKFORD KEITH D L/U

    Bk/Pg 1166/0690

  4. Apr 22, 2010

    BICKFORD KEITH D + ELLEN H L/U

    Bk/Pg 1007/0055

  5. Apr 22, 2010

    BICKFORD KEITH D + ELLEN H L/U

    Bk/Pg 1007/0053

More on Upland Rd

View source assessor card