Assessed value
$344,330
$258,020 bldg
Acreage
2.5 ac
$137,732 / ac
Land use
101
R80
Year built
—
Owner mailing
Little Bear Hill New Milford, CT
Recorded sales
Sep 6, 2001
— BLAZEWICZ FRANCISZEK + ANNA
Bk/Pg 0677/0547
Jun 26, 1986
— PRUE RONALD D + GRACE M
Bk/Pg 0348/0772
More on Little Bear Hill
4 LITTLE BEAR HILL
$256,550 · 1.34 ac
6 LITTLE BEAR HILL
$379,330 · 3 ac
9 LITTLE BEAR HILL
$2,177,910 · 6.36 ac · Built 1994
10 LITTLE BEAR HILL
$528,290 · 3 ac
11 LITTLE BEAR HILL
$368,410 · 5.34 ac
13 LITTLE BEAR HILL
$637,140 · 30.03 ac
23 LITTLE BEAR HILL
$358,960 · 4.36 ac
24 LITTLE BEAR HILL
$367,430 · 2.61 ac