Skip to main content

Parcel · Map 72 · Lot 89

36 LITTLE BEAR HILL

Owner: GORDON FREDERICK J + LORI A

Assessed value

$302,470

$214,480 bldg

Acreage

2.42 ac

$124,988 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

Little Bear Hill New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 12, 1993

    GORDON FREDERICK J + LORI A

    Bk/Pg 0482/0167

    $158,000
  2. May 28, 1987

    BENZINGER JOHN G + SUZANNE M

    Bk/Pg 0370/0905

    $185,500

More on Little Bear Hill

View source assessor card