Assessed value
$274,820
$186,270 bldg
Acreage
3.76 ac
$73,090 / ac
Land use
101
R80
Year built
—
Owner mailing
Little Bear Hill New Milford, CT
Recorded sales
Oct 13, 2020
— GAFFNEY, MARIA V
Bk/Pg 1203/593
Aug 31, 2012
— GAFFNEY MARIA
Bk/Pg 1058/0486
Sep 15, 2005
— URRUTIA CESAR + ERICA
Bk/Pg 0875/0184
Mar 13, 2000
— PLANCON MARK A
Bk/Pg 0630/0711
Apr 5, 1991
— FLORIO ROGER + ANNE MARIE
Bk/Pg 0433/0897
More on Little Bear Hill
4 LITTLE BEAR HILL
$256,550 · 1.34 ac
6 LITTLE BEAR HILL
$379,330 · 3 ac
9 LITTLE BEAR HILL
$2,177,910 · 6.36 ac · Built 1994
10 LITTLE BEAR HILL
$528,290 · 3 ac
11 LITTLE BEAR HILL
$368,410 · 5.34 ac
13 LITTLE BEAR HILL
$637,140 · 30.03 ac
23 LITTLE BEAR HILL
$358,960 · 4.36 ac
24 LITTLE BEAR HILL
$367,430 · 2.61 ac