Skip to main content

Parcel · Map 75 · Lot 58

9 ORATORY LN

Owner: FORNO MEGHAN E

Assessed value

$401,450

$283,150 bldg

Acreage

4.52 ac

$88,816 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. May 27, 2016

    FORNO MEGHAN E

    Bk/Pg 1128/0611

    $335,000
  2. Jun 22, 2011

    CARLSON ROBERT E + NANCY C

    Bk/Pg 1032/0981

  3. Mar 29, 2005

    CARLSON ROBERT E + NANCY C

    Bk/Pg 0853/0243

  4. Mar 29, 2005

    CARLSON ROBERT E

    Bk/Pg 0853/0222

  5. Nov 3, 1986

    CARLSON ROBERT E + NANCY C

    Bk/Pg 0358/0136

    $300,000

More on Oratory Ln

View source assessor card