Skip to main content

Parcel · Map 75 · Lot 73

36 BROWNS FORGE RD

Owner: CICCIMARRO JOHN J

Assessed value

$355,040

$282,170 bldg

Acreage

1.35 ac

$262,993 / ac

Land use

101

R80

Year built

2001

539 sqft

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Building

Building photograph for 36 BROWNS FORGE RD
Style
Off-Studio/Res Gar
Year built
2001
Living area
539 sqft · 1.0 story
Exterior
Board & Batten

Recorded sales

  1. Apr 18, 2011

    CICCIMARRO JOHN J

    Bk/Pg 1029/0768

    $215,000
  2. Dec 30, 1983

    SAMUELSON ERIC CLINTON JR

    Bk/Pg 0313/0011

    $81,675

More on Browns Forge Rd

View source assessor card