Skip to main content

Parcel · Map 9 · Block 4 · Lot 16

79 OLD TOWN PARK RD

Owner: GERETY DAVID J; DEVLIN MARGARET

Assessed value

$500,500

$409,570 bldg

Acreage

2 ac

$250,250 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 28, 2023

    GERETY DAVID J

    Bk/Pg 1263/244

    $580,000
  2. Jul 13, 2022

    PARKER JOHN J + JOHN III + JULIE K

    Bk/Pg 1247/864

  3. Mar 27, 2001

    PARKER JOHN J + JULIE K

    Bk/Pg 0659/0405

    $290,000
  4. Aug 4, 1995

    HUNT ELEANOR M

    Bk/Pg 0519/0701

  5. Sep 21, 1971

    HUNT HOWARD C&ELEANOR M

    Bk/Pg 0208/0537

More on Old Town Park Rd

View source assessor card