Assessed value
$301,000
$199,150 bldg
Acreage
4.85 ac
$62,062 / ac
Land use
101
R160
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Dec 18, 2020
— DAAS, HENRY
Bk/Pg 1208/1174
Jun 20, 2016
— WARD WILLIAM + LARA A
Bk/Pg 1129/0780
Mar 10, 1989
— TECOZ MURIEL
Bk/Pg 0404/0803
More on Indian Trail Rd
2 INDIAN TRAIL RD
$403,920 · 3.06 ac
6 INDIAN TRAIL RD
$265,300 · 1.02 ac
17 INDIAN TRAIL RD
$1,136,580 · 44.97 ac
57 INDIAN TRAIL RD
$1,843,470 · 38.88 ac · Built 1950
79 INDIAN TRAIL RD
$251,910 · 40.17 ac
93 INDIAN TRAIL RD
$248,630 · 30.24 ac
105 INDIAN TRAIL RD
$343,980 · 6.02 ac
107 INDIAN TRAIL RD
$248,220 · 1.38 ac