Skip to main content

Parcel · Map 9 · Block 4 · Lot 26

18 SKYVIEW DR

Owner: CHOUDHURY CHHOBI

Assessed value

$399,980

$317,170 bldg

Acreage

1.01 ac

$396,020 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 2, 2014

    CHOUDHURY CHHOBI

    Bk/Pg 1095/0401

  2. Jul 14, 2009

    CHOUDHURY DIBYENDU L/U

    Bk/Pg 0991/0019

  3. Feb 13, 2008

    CHOUDHURY DIBYENDU

    Bk/Pg 0958/0674

  4. Sep 2, 1997

    CHOUDHURY CHHOBI + DIBYENDU

    Bk/Pg 0565/0026

  5. Jun 20, 1991

    CHOUDHURY CHHOBI

    Bk/Pg 0438/0407

    $53,500

More on Skyview Dr

View source assessor card