Skip to main content

Parcel · Map 77 · Lot 42

19 BRIDLE RD

Owner: MACK JUSTIN L + AIMEE E

Assessed value

$345,560

$258,720 bldg

Acreage

1.03 ac

$335,495 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 1, 2010

    MACK JUSTIN L + AIMEE E

    Bk/Pg 1005/1062

    $347,500
  2. Feb 1, 2008

    PICHETTE ROBERT A

    Bk/Pg 0957/1091

  3. Oct 17, 2002

    PICHETTE ROBERT A + CATHERINE J

    Bk/Pg 0722/0934

    $339,900
  4. Dec 30, 1986

    BRENNER JOEL W + SYDELL F

    Bk/Pg 0361/0604

    $125,000

More on Bridle Rd

View source assessor card