Skip to main content

Parcel · Map 77 · Lot 60

18 BRIDLE RD

Owner: HULBERT STUART T + NORMA B

Assessed value

$317,700

$226,240 bldg

Acreage

1.39 ac

$228,561 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 27, 2005

    HULBERT STUART T + NORMA B

    Bk/Pg 0864/0298

    $387,500
  2. Mar 17, 1976

    DURKIN JOHN P + LINDA K

    Bk/Pg 0243/0853

    $12,500

More on Bridle Rd

View source assessor card