Skip to main content

Parcel · Map 77 · Lot 63

12 BRIDLE RD

Owner: LASTRA F BRIAN + LESLIE A

Assessed value

$337,300

$252,350 bldg

Acreage

1.11 ac

$303,874 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 30, 1998

    LASTRA F BRIAN + LESLIE A

    Bk/Pg 0600/0662

    $210,000
  2. May 8, 1992

    MAHER GARY M + ALICE R

    Bk/Pg 0451/0578

    $197,000

More on Bridle Rd

View source assessor card
12 BRIDLE RD — New Milford Land Records