Skip to main content

Parcel · Map 78 · Lot 42

58 BEAR HILL RD

Owner: LEWIS RICHARD + SCHEIN LOIS

Assessed value

$377,510

$261,240 bldg · $2,030 land

Acreage

1.7 ac

$222,065 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

No recorded sales on file.

More on Bear Hill Rd

View source assessor card