Skip to main content

Parcel · Map 79 · Lot 33 · Unit A

28 GEIGER RD

Owner: HAIRE, JUSTIN + LAUREN

Assessed value

$319,340

$241,570 bldg

Acreage

1.24 ac

$257,532 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 23, 2019

    HAIRE, JUSTIN + LAUREN

    Bk/Pg 1188/511

    $285,000
  2. Jan 8, 2004

    GAMMARDELLA ANTONIO + REBECCA

    Bk/Pg 0796/0163

    $232,500
  3. Jan 4, 2001

    WHITE ELEANOR R 2/3 + REID ARLENE D 1/3

    Bk/Pg 0652/0896

    $50,891
  4. Jan 4, 2001

    WHITE ELEANOR REID + REID ARLENE D +

    Bk/Pg 0652/0894

  5. Dec 1, 1999

    CANDILLO SYLVIA 1/3 INT + WHITE

    Bk/Pg 0624/0701

More on Geiger Rd

View source assessor card