Skip to main content

Parcel · Map 80 · Lot 6

7 DAY LN

Owner: DAY NANCY A 99%; DAY ARTHUR 1%

Assessed value

$236,040

$173,250 bldg

Acreage

1.05 ac

$224,800 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 29, 2022

    DAY NANCY A 99%

    Bk/Pg 1251/922

  2. Sep 8, 1995

    DAY NANCY A

    Bk/Pg 0521/0918

  3. Apr 20, 1967

    DAY PHILIP C + NANCY A

    Bk/Pg 0178/0482

More on Day Ln

View source assessor card