Skip to main content

Parcel · Map 80 · Block 3 · Lot 72

9 TORY LN

Owner: AYALA, ISACC + MANLUZ

Assessed value

$312,410

$233,380 bldg

Acreage

1.25 ac

$249,928 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 29, 2019

    AYALA, ISACC + MANLUZ

    Bk/Pg 1182/350

    $305,000
  2. Nov 8, 2018

    SEIDMAN ELLEN K IRREVOCABLE TRUST

    Bk/Pg 1170/1061

  3. Jan 30, 2004

    SEIDMAN ELLEN K

    Bk/Pg 0798/0996

  4. Sep 15, 1994

    SEIDMAN JOSEPH R + ELLEN K

    Bk/Pg 0502/0413

    $200,690
  5. Oct 1, 1992

    COLGAN KEITH J & DENISE L

    Bk/Pg 0459/0426

More on Tory Ln

View source assessor card