Skip to main content

Parcel · Map 83 · Lot 45

81 SO KENT RD

Owner: FISH KYLE + LINDSEY

Assessed value

$251,790

$169,680 bldg

Acreage

1.18 ac

$213,381 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. Sep 3, 2024

    FISH KYLE + LINDSEY

    Bk/Pg 1278/20

    $355,000
  2. Aug 17, 2023

    SMITH SVEN

    Bk/Pg 1264/2

  3. May 20, 2022

    SMITH SVEN

    Bk/Pg 1244/1027

    $320,000
  4. May 3, 2022

    REMLIN WAYNE E

    Bk/Pg 1243/976

  5. Apr 13, 2015

    REMLIN WAYNE E + CAITLYNN M

    Bk/Pg 1109/0217

    $155,000

More on So Kent Rd

View source assessor card
81 SO KENT RD — New Milford Land Records