Skip to main content

Parcel · Map 83 · Lot 68

10 STRID LN

Owner: KEDING TAYLOR J + MAGGIE MM

Assessed value

$344,050

$255,150 bldg

Acreage

3.25 ac

$105,862 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. Dec 14, 2023

    KEDING TAYLOR J + MAGGIE MM

    Bk/Pg 1268/536

    $430,000
  2. May 28, 1993

    IMMOHR RICHARD H + DAWN M

    Bk/Pg 0472/0789

    $177,000
  3. Feb 24, 1984

    BRADY WILLIAM L + SUE R

    Bk/Pg 0313/1129

    $109,900

More on Strid Ln

View source assessor card