Skip to main content

Parcel · Map 85 · Lot 17

34 BARKER RD

Owner: TEXIDOR, JACQUELINE

Assessed value

$290,500

$242,270 bldg

Acreage

2.46 ac

$118,089 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 26, 2019

    TEXIDOR, JACQUELINE

    Bk/Pg 1186/1130

    $272,000
  2. Feb 26, 2013

    BURNETT RYAN S + SHIRLEY DENISE

    Bk/Pg 1069/1003

  3. Nov 2, 2012

    BURNETT RYAN S

    Bk/Pg 1062/0404

    $264,900
  4. Oct 13, 2011

    G C FOUNDATIONS INC

    Bk/Pg 1038/1012

    $45,000
  5. Dec 22, 2004

    E M S PROPERTY INVESTORS LLC

    Bk/Pg 0843/0137

More on Barker Rd

View source assessor card
34 BARKER RD — New Milford Land Records