Skip to main content

Parcel · Map 85 · Lot 29 · Unit 14

6 LOIS LN

Owner: OBOYLE DAVID

Assessed value

$290,500

$213,990 bldg

Acreage

2.52 ac

$115,278 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 18, 2010

    OBOYLE DAVID

    Bk/Pg 1009/0028

  2. Oct 22, 2004

    MCCARTHY DONNA COOPER

    Bk/Pg 0835/0970

  3. Feb 28, 2002

    OBOYLE DAVID

    Bk/Pg 0696/0026

    $300,000
  4. Feb 1, 1999

    FERGUSON ERIK W + BERNICE B

    Bk/Pg 0602/0711

    $238,500
  5. Dec 21, 1993

    GREGG DAVID + MICHELLE

    Bk/Pg 0484/0700

    $209,500

More on Lois Ln

View source assessor card