Skip to main content

Parcel · Map 91 · Lot 23

6 HEBERT DR

Owner: BUTLER TERRY J + STACY J

Assessed value

$238,630

$149,870 bldg

Acreage

1.54 ac

$154,955 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. Aug 31, 2016

    BUTLER TERRY J + STACY J

    Bk/Pg 1133/0912

    $197,500
  2. Nov 18, 2008

    STIETZEL JOHN S + MICHELLE J

    Bk/Pg 0976/0901

    $196,000
  3. Jul 3, 1978

    JENNINGS MARY C

    Bk/Pg 0266/0552

  4. Sep 9, 1958

    JENNINGS HOMER E + MARY C

    Bk/Pg 0135/0001

More on Hebert Dr

View source assessor card
6 HEBERT DR — New Milford Land Records