Skip to main content

Parcel · Map 10 · Lot 61

116 PUMPKIN HILL RD

Owner: GANTERT HAROLD D + AMY J

Assessed value

$316,260

$249,830 bldg

Acreage

1.04 ac

$304,096 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Mar 16, 2000

    GANTERT HAROLD D + AMY J

    Bk/Pg 0631/0317

  2. Nov 23, 1993

    GANTERT HAROLD D

    Bk/Pg 0482/0859

  3. Nov 23, 1993

    GANTERT HAROLD +

    Bk/Pg 0482/0850

  4. Jun 12, 1987

    GANTERT HAROLD D

    Bk/Pg 0372/0567

    $77,500

More on Pumpkin Hill Rd

View source assessor card