Skip to main content

Parcel · Map 10 · Lot 63

119 PUMPKIN HILL RD

Owner: OBRIEN KELLY + PAIGE

Assessed value

$254,870

$179,480 bldg

Acreage

1.58 ac

$161,310 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 27, 2001

    OBRIEN KELLY + PAIGE

    Bk/Pg 0689/0433

    $227,900
  2. Apr 25, 1996

    KEMPER TERRY D + GINA M HART

    Bk/Pg 0534/0968

    $176,000
  3. Dec 13, 1995

    HAWLEY RICHARD G 50% +

    Bk/Pg 0526/0897

  4. May 17, 1995

    HAWLEY ELIZABETH EST OF

    Bk/Pg 0514/0852

  5. Jul 19, 1985

    HAWLEY ELIZABETH G

    Bk/Pg 0330/0770

More on Pumpkin Hill Rd

View source assessor card