Skip to main content

Parcel · Map 94 · Lot 14

10 BILSKI RD

Owner: BELIVEAU DAVID

Assessed value

$298,200

$228,340 bldg

Acreage

2.69 ac

$110,855 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Mar 3, 2026

    BELIVEAU DAVID

    Bk/Pg 1300/22

    $460,000
  2. Feb 23, 1995

    RUTZ ADAM KEITH + CHERYL ANN M

    Bk/Pg 0510/0532

  3. Dec 30, 1994

    RUTZ JOSEPH L + JOANNA C 1/2 +

    Bk/Pg 0507/0962

More on Bilski Rd

View source assessor card