Skip to main content

Parcel · Map 94 · Lot 28

7 SENTRY HILL LN

Owner: SCHOBER PETER

Assessed value

$307,690

$216,300 bldg

Acreage

1.53 ac

$201,105 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 11, 1998

    SCHOBER PETER

    Bk/Pg 0581/0565

  2. Dec 8, 1995

    SCHOBER PETER & ELIZABETH

    Bk/Pg 0527/0036

    $167,500
  3. Aug 21, 1991

    FEDERLE DONALD L & JULIA ANN

    Bk/Pg 0440/1055

    $185,000

More on Sentry Hill Ln

View source assessor card
7 SENTRY HILL LN — New Milford Land Records