Skip to main content

Parcel · Map 10 · Lot 73

149 PUMPKIN HILL RD

Owner: SPIDER MCDOUGALL TRUST

Assessed value

$363,960

$271,740 bldg

Acreage

1.99 ac

$182,894 / ac

Land use

107

R40

Year built

Owner mailing

149 PUMPKIN HILL RD NEW MILFORD, CT 06776

Recorded sales

  1. Mar 31, 2023

    SPIDER MCDOUGALL TRUST

    Bk/Pg 1258/772

  2. Mar 25, 1997

    MCDOUGALL JOHN + THERESA

    Bk/Pg 0554/0287

    $225,000
  3. Nov 14, 1978

    NAPOLITANO ARTHUR + MADELINE

    Bk/Pg 0270/0686

    $98,000

More on Pumpkin Hill Rd

View source assessor card