Skip to main content

Parcel · Map 10 · Lot 79

5 DOGWOOD DR

Owner: TUCKER JOHN E

Assessed value

$436,370

$303,240 bldg

Acreage

1.59 ac

$274,447 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 14, 2007

    TUCKER JOHN E

    Bk/Pg 0948/0191

    $590,000
  2. Jul 9, 1997

    COLLINS JONATHAN + BETTY JANE

    Bk/Pg 0561/0604

    $320,000
  3. Sep 16, 1987

    KEOUGH RICHARD + NANCY

    Bk/Pg 0378/0817

More on Dogwood Dr

View source assessor card