Skip to main content

Parcel · Map 6 · Lot 23 · Unit 3

5 ORMSBY LN

Owner: PAGE KIRK E + SYDNEY SPEAR

Assessed value

$500,150

$401,730 bldg

Acreage

1.96 ac

$255,179 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 26, 2001

    PAGE KIRK E + SYDNEY SPEAR

    Bk/Pg 0663/0172

    $347,841
  2. Apr 26, 2001

    OLD RIDGE BUILDING CORP

    Bk/Pg 0663/0170

    $55,000
  3. Nov 22, 1991

    MINE HILL HOLDING CORP

    Bk/Pg 0444/0500

More on Ormsby Ln

View source assessor card