Skip to main content

Parcel · Map 10 · Lot 87

171 PUMPKIN HILL RD

Owner: SAUNDERS LAURYN R

Assessed value

$261,100

$187,810 bldg

Acreage

1.45 ac

$180,069 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 31, 2015

    SAUNDERS LAURYN R

    Bk/Pg 1115/0101

    $215,000
  2. Jun 4, 2015

    HOPPER WILLIAM L JR EST OF

    Bk/Pg 1111/1142

  3. Aug 26, 2014

    HOPPER WILLIAM L JR EST OF

    Bk/Pg 1099/0852

  4. May 4, 2000

    HOPPER WILLIAM L JR

    Bk/Pg 0634/0644

  5. Feb 21, 1967

    HOPPER WILLIAM L JR + KATHRYN M

    Bk/Pg 0177/0707

More on Pumpkin Hill Rd

View source assessor card