Skip to main content

Parcel · Map 63 · Lot 95 · Unit 2A

15 NORTON LN

Owner: MENDOLA NICHOLAS + SUSAN

Assessed value

$354,410

$270,690 bldg

Acreage

1.84 ac

$192,614 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 15, 2025

    MENDOLA NICHOLAS + SUSAN

    Bk/Pg 1287/875

    $563,000
  2. Mar 7, 2012

    MOLLOY GRIFFIN K + PAOLA A

    Bk/Pg 1047/0155

  3. Feb 13, 2012

    MOLLOY GRIFFIN K

    Bk/Pg 1045/0759

    $273,000
  4. Jan 9, 1995

    WEISS ANDREW K + JILL D

    Bk/Pg 0508/0321

    $227,250
  5. Jun 9, 1994

    WAYDEN BUILDERS INC

    Bk/Pg 0495/0786

More on Norton Ln

View source assessor card