Skip to main content

Parcel · Map 30 · Lot 153

8 MOZART LN

Owner: MASSO JOSEPH F III

Assessed value

$295,540

$215,600 bldg

Acreage

1.12 ac

$263,875 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 1, 2015

    MASSO JOSEPH F III

    Bk/Pg 1116/0804

    $250,000
  2. May 27, 2010

    LAMBRACHT LISELOTTE

    Bk/Pg 1009/0590

  3. Mar 15, 1989

    LAMBRACHT RUDOLPH

    Bk/Pg 0404/1021

  4. Dec 6, 1972

    LAMBRACHT RUDOLPH

    Bk/Pg 0219/0610

More on Mozart Ln

View source assessor card
8 MOZART LN — New Milford Land Records