Skip to main content

Parcel · Map 30 · Lot 144

65 OLD RIDGE RD

Owner: LILLIS DAVID C + DONNA J

Assessed value

$492,870

$391,230 bldg

Acreage

4 ac

$123,218 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 29, 2022

    LILLIS DAVID C + DONNA J

    Bk/Pg 1243/803

    $300,000
  2. Apr 12, 2022

    BAILEY SUSAN

    Bk/Pg 1242/973

  3. Mar 9, 2022

    LAMBRACHT RUDOLPH EST OF

    Bk/Pg 1240/854

  4. Aug 20, 2021

    LAMBRACHT RUDOLPH EST OF

    Bk/Pg 1227/794

  5. Aug 26, 1977

    LAMBRACHT RUDOLPH

    Bk/Pg 0257/0808

More on Old Ridge Rd

View source assessor card