Skip to main content

Parcel · Map 44 · Lot 44 · Unit 13

14 BROADVIEW LN

Owner: MUNIZ JOHN + STACEY

Assessed value

$366,520

$270,690 bldg

Acreage

1.42 ac

$258,113 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Feb 22, 2012

    MUNIZ JOHN + STACEY

    Bk/Pg 1046/0235

    $332,500
  2. Feb 22, 2012

    PATRICIA G HICKS

    Bk/Pg 1046/0234

  3. Feb 14, 2012

    MALIZIA PATRICIA G

    Bk/Pg 1045/0947

  4. Jan 14, 2000

    MALIZIA VINCENT + PATRICIA G

    Bk/Pg 0627/0436

    $285,000
  5. Dec 12, 1997

    EVON GLENN A + LISA M

    Bk/Pg 0570/0982

    $238,000

More on Broadview Ln

View source assessor card