Skip to main content

Parcel · Map 3 · Block 2 · Lot 15

45 MIST HILL DR

Owner: AMEEN ALGAFAR B; LYNCOOK SHAKIA K

Assessed value

$302,190

$212,940 bldg

Acreage

1.16 ac

$260,509 / ac

Land use

101

R20

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 25, 2022

    AMEEN ALGAFAR B

    Bk/Pg 1249/1105

  2. Aug 23, 2022

    AMEEN ALGAFAR B

    Bk/Pg 1249/1000

  3. Aug 9, 2022

    AMEEN ALGAFAR B

    Bk/Pg 1249/4

    $400,000
  4. Aug 9, 2022

    AMEEN ALGAFAR B

    Bk/Pg 1249/3

  5. Aug 22, 1995

    MOLINARO GEORGE + ELAINE L

    Bk/Pg 0520/0826

More on Mist Hill Dr

View source assessor card