Skip to main content

Parcel · Map 14 · Block 1 · Lot 86

34 LANESVILLE RD

Owner: RUSSELL DARLENE E

Assessed value

$265,300

$201,320 bldg

Acreage

1.17 ac

$226,752 / ac

Land use

101C

B1

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 26, 2004

    RUSSELL DARLENE E

    Bk/Pg 0815/0138

  2. Jan 20, 1999

    GOLEMBESKE JOHN C + RUSSELL DARLENE E

    Bk/Pg 0601/0899

  3. Sep 24, 1969

    GOLEMBESKE JOHN C + DARLENE E

    Bk/Pg 0195/0578

More on Lanesville Rd

View source assessor card